¦lubowanie to jedna z cyklicznych imprez organizowanych w XI LO w Krakowie. W tym roku równie¿ uczniowie wraz z rodzicami, gronem pedagogicznym i Dyrekcj± dnia 17 listopada 2017 obchodzili swoje ¶wiêto w Teatrze Ludowym. Oprócz uroczystego aktu ¶lubowania mia³ miejsce wystêp artystyczny m³odzie¿y z klas 2 a oraz 3 d pod opiek± prof. Katarzyny Gibek. Niezwykle dynamiczny, ¿ywio³owy spektakl przypomnia³ uczniom wci±¿ aktualne przes³anie wynikaj±ce z twórczo¶ci Marii D±browskiej, którym jest pamiêæ o idei zaanga¿owania w ¿ycie swojego pokolenia oraz potrzeba realizacji siebie poprzez pracê. Z tak± te¿ nauk± w sercu uczniowie opuszczali tamtego dnia teatr.
Â
Jest w „Jedenastce” zwyczaj stary, ¿e w sposób godny i z wszelkimi zaszczytami, nowych uczniów w³±czamy w licealne grono. Uroczysto¶æ ma podnios³y  charakter i toczy siê w od¶wiêtnej oprawie. Nie brakuje w niej nigdy s³ów przysiêgi, inscenizacji na bazie fragmentu powie¶ci naszej  patronki - Marii D±browskiej oraz s³ynnego walca z równie s³ynnych „Nocy i Dni”. Nie  inaczej wygl±da³o ca³e przedsiêwziêcie w tym roku, kiedy w poczet jedenastkowiczów zosta³y przyjête pierwszaki z rocznika 2000.
Dzieñ Nauczyciela
Dzieñ nauczyciela 2017 - - Bukiet dla nauczycieli
Tego roku, zgodnie z tradycj±, równie¿ obchodzony by³ w Liceum Dzieñ Nauczyciela. Nie zabrak³o na spotkaniu emerytowanych nauczycieli, pracowników szko³y oraz obecnego grona pedagogicznego. Klasy 1 d oraz 3 f pod opiek± artystyczn± profesor Jolanty Janik oraz Kingi Pêdrackiej przygotowali krótki, ale wzruszaj±cy monta¿ s³owno - liryczny, który przypomnia³ warto¶æ i znaczenie pracy nauczyciela, a tak¿e pozwoli³ powróciæ pamiêci± do tych pedagogów, wychowawców, nauczycieli, którzy szczególnie utkwili w pamiêci. Spotkanie jak zawsze umili³ s³odki poczêstunek.
Jak co roku 14 pa¼dziernika go¶cili¶my w skromnych progach „jedenastki” znakomite grono emerytowanych nauczycieli oraz obecnych pracowników Szko³y. By³a to znakomita okazja do wspólnej rozmowy oraz chwili zadumy nad tym , co wa¿ne, a tak szybko przemija. Nie zabrak³o tak¿e akcentów rozrywkowych. Wszystko to za spraw± prof. Katarzyny Gibek, która przygotowa³a do wystêpów swoich podopiecznych. Prawdziwym gwo¼dziem programu okaza³ siê wystêp m³odego iluzjonisty Piotra z klasy 1 c. Uroczysto¶ci tradycyjnie towarzyszy³a kawka, herbatka oraz s³odki poczêstunek.
Â
Â
¦wiêto Odzyskania Niepodleg³o¶ci
Rok szkolny 2017/2018
W tym roku szkolnym ¦wiêto Odzyskania Niepodleg³o¶ci zosta³o zorganizowane w bardzo interesuj±cy sposób. Ka¿da klasa przygotowa³a nagranie wybranej pie¶ni patriotycznej. W trakcie obchodu ka¿de nagranie zosta³o odtworzone. W sumie zaprezentowano 15 zespo³ów. Za najpiêkniejsze nagranie zosta³o uznane wykonanie klasy 2 f. Ponadto nie zabrak³o interesuj±cego i wzruszaj±cego spektaklu w wykonaniu klasy 2 g pod czujnym, artystycznym okiem prof. Micha³a Luberdy.
Nie by³oby prawdziwie hucznego i z dum± prze¿ytego 11 listopada, gdyby nie nasze wyj±tkowe klasy wojskowe. Dobrze skrojony mundur, dumnie wypiêta pier¶ i solidny wokal co roku nadaj± tej uroczysto¶ci prawdziwie od¶wiêtny charakter. W tym roku jednak organizatorzy odeszli od tradycyjnej koncepcji „wspólnego ¶piewania” w kierunku „lekcji historii z muzyk± w tle”. Wiêcej zdjêæ w galerii >>
Â
Jase³ka
Rok szkolny 2017/2018
Na zjawiskowych Jase³kach tak wspaniale odegranych i wy¶piewanych przez nasz± uzdolnion± m³odzie¿ pod charyzmatycznym przewodnictwem prof Jana Walasa, go¶cili¶my po raz kolejny grupê seniorów z zaprzyja¼nionego Centrum Aktywno¶ci Seniorów "Fruwaj±ca Ryba". Obdarowali¶my naszych go¶ci nie tylko ¶piewem i sztuk± teatraln±, ale te¿ podarunkami - pierniczkami w³asnorêcznie pieczonymi i ozdobionymi przez Karolinê Kolarsk± i Angelikê Zuwa³ê z kl. 2F oraz kartkami ¶wi±tecznymi z piêknym wierszem Jana Walasa:
"Niechaj Mi³o¶æ dzi¶ króluje, w g³êbi serca w g³êbi duszy Niechaj Mi³o¶æ bêdzie wod±, która ska³y wszelkie kruszy. Patrz±c w okno swego ¿ycia, kiedy wicher mocny wieje Wiedz, ¿e tam Twój jest sens ¿ycia, gdzie istnieje Twe Betlejem"
Jak przybli¿yæ uczniom ¶wiêt± historiê, która wydarzy³a siê przesz³o dwa tysi±ce lat temu? jak pokazaæ co w tej historii jest najwa¿niejsze i nie sp³yciæ jej g³êbokich sensów ? Wiedz± to jedynie prof. Jan Walas oraz ks. S³awomir Filipek. W tym roku przygotowali, jak na warunki licealne, monumentalne dzie³o, które przyku³o uwagê nie tylko uczniów, ale tak¿e grona pedagogicznego, wprawiaj±c wszystkich w prawdziwie przed¶wi±teczny, Bo¿onarodzeniowy nastrój.
Â
FESTIWAL TWÓRCZO¦CI ARTYSTYCZNEJ „FeTA” w roku szk. 2017/2018
Â
Jury Festiwalu Artystycznego FeTA w sk³adzie: p. Jolanta Janik, p. Mariola Wolska-Surmacz, Aleksandra Michalewska z klasy 3f, Piotr Klimek z klasy 3c oraz przewodnicz±ca p. Miros³awa Bogacz przyzna³o nastêpuj±ce nagrody i wyró¿nienia za PLAKATY:
wyró¿nienie dla Wiktorii Skowerskiej z klasy 2g za plakat do sztuki „Weselne tango”,
wyró¿nienie dla Angeliki Zuwa³y z klasy 2f za plakat do „Koraliny”,
jury za najlepszy plakat festiwalu uzna³o pracê zespo³ow± klasy 1f do sztuki „#ból istnienia”.
Jury festiwalu w sk³adzie: p. Jolanta Janik, p. Anna ¯urawel, Aleksandra Michalewska z klasy 3f, Piotr Klimek z klasy 3c oraz przewodnicz±ca p. Miros³awa Bogacz przyzna³o nastêpuj±ce INDYWIDUALNE nagrody i wyró¿nienia:
za WALORY MUZYCZNE:
- Wyró¿nienie i dyplom za bezpretensjonaln±, urocz± piosenkê dla Stefanii Andrzejewskiej z klasy 1c - Nagrodê – dyplom i statuetkê za najlepsze wykonanie wokalne festiwalu dla Aleksandry Brzeszcz z 2a
wyró¿nienia za AKTORSTWO: ROLE MÊSKIE
- wyró¿nienie i dyplom dla Grzegorza Ra¼nego z klasy 1d za rolê Dziennikarza, - dla Kacpra £adonia z klasy 1d za rolê Ja¶ka, - dla Huberta Salwacha z klasy 2d – za rolê Pana M³odego, - dla Piotra Cholewy z klasy 2d – za rolê Ja¶ka, - wyró¿nienie i dyplom za najlepsz± rolê drugoplanow± otrzymuje Bartosz Brzeszcz z klasy 1a za rolê Lisa w „Ma³ym Ksiêciu”, - Nagrodê – dyplom i statuetkê dla najlepszego aktora festiwalu dostaje Piotr Puchalski z klasy 1d za rolê Czepca w „Weselu”.
wyró¿nienia za AKTORSTWO: ROLE KOBIECE - wyró¿nienie i dyplom za grê aktorsk± otrzymuj± Karolina Kolarska z 2f za rolê Coraliny oraz Ma³gorzata Szwajca z 1c za rolê Niani - wyró¿nienie i dyplom za najlepsz± rolê drugoplanow± otrzymuje Karolina Ostafin z 2d za rolê Radczyni - nagrodê – dyplom i statuetkê za najlepsz± rolê kobiec± otrzymuje Julia B±kiewicz z klasy 2d za rolê Panny M³odej
Jury wyró¿ni³o nastêpuj±ce SPEKTAKLE: - dyplom dla klasy 2c za bardzo równ±, zaanga¿owan± grê ca³ego zespo³u w sztuce „Wojna wieszczów”, - dyplom dla klasy 2a za scenografiê, zw³aszcza pracoch³onne rekwizyty do ba¶ni „Piêkna i Bestia”, - dyplom dla klasy 1a za estetyczn± formê wyrazu w sztuce „Ma³y Ksi±¿ê” , - dyplom dla klasy 1f za choreografiê, - nagroda za trzecie miejsce – dyplom i statuetkê jury przyzna³o klasie 2f za sztukê „Koralina”, - nagroda za drugie miejsce – dyplom i statuetkê otrzymuje klasa 1d za fragment „Wesela”, - nagroda za pierwsze miejsce – dyplom i statuetkê jury przyznaje klasie 2d za sztukê „Ach, co to by³ za ¶lub!”.
Jury dziêkuje dyplomem za pracê nad spektaklami klasom:1b, 1c, 1e, 2b, 2e, 2g. Nagrodê publiczno¶ci otrzymuje klasa 2c za spektakl „Wojna wieszczów”.
FESTIWAL TWÓRCZO¦CI ARTYSTYCZNEJ „FeTA” w roku szk. 2016/2017
Uroczysto¶æ odbywa siê w miejscu niebanalnym, bo w Teatrze Ludowym. Profesjonalna przestrzeñ teatralna wyzwala w uczniach niespotykany potencja³ twórczych mo¿liwo¶ci. Z ka¿dym rokiem poziom wystêpów staje siê coraz wy¿szy. Tegoroczna Feta, z uwagi na termin organizacji ¶wiêta tj. 21.03. 2017 roku, jakim jest pierwszy dzieñ wiosny, up³ynê³a pod has³em rodem z poezji Mickiewiczowskiej: „M³odo¶ci! dodaj mi skrzyd³a! Uczniowie w pocie czo³a i w prawdziwym szale twórczym, przygotowywali spektakle, w których prezentowali swoje rozumienie m³odo¶ci. Inspiracj± dla nich by³a literatura polska i powszechna. Na deskach teatru pojawi³ siê zatem Werter, Kordian, Konrad,Prometeusz nie zabrak³o równie¿ kobiecych kreacji romantycznych: Zosi, Antygony, Lotty, Alicji z Krainy Czarów. Du¿ym powodzeniem cieszy³y siê te¿ teksty Gombrowicza i Mro¿ka, dla których temat m³odo¶ci stanowi wa¿n± czê¶æ ¶wiatopogl±du. W zaprezentowanych spektaklach nie tylko pojawia³a siê g³êboka refleksja filozoficzna czy psychologiczna na temat m³odo¶ci, ale tak¿e nastrojowo¶æ, humor oraz trafne obserwacje spo³eczne. M³odzie¿, na niespotykan± do tej pory skalê, wykorzysta³a profesjonalnie multimedia, tworz±c w ten sposób niejednokrotnie nie tylko spektakle, ale mini widowiska. Nie mo¿na pomin±æ ogromnej dba³o¶ci Uczniów o scenografiê, charakteryzacjê oraz ruch sceniczny. Za najlepsz± sztukê tego festiwalu uznano spektakl klasy II E1 „Cmentarz dusz romantycznych”. Srebrna maska zosta³a wrêczona klasie 2f za spektakl ”M³odo¶æ – inny punkt widzenia”, za¶ bursztynowa maska powêdrowa³a do klasy I g za przedstawienie „M³odzi gniewni. Buntujê siê, wiêc jestem.”Publiczno¶æ za¶ za najlepsz± sztukê uzna³a spektakl klasy Ic „Prometeusz XXI wieku”. Prawdziwym odkryciem aktorskim tegorocznego festiwalu zosta³ Adrian Komenda, który w zachwycaj±cy sposób wcieli³ siê w rolê profesora Bladaczki. Równie intryguj±c± osobowo¶ci± sceniczn± okaza³a siê Emilia Jagliñska, graj±ca Kordiana. „FeTA” w XI LO to znakomita artystyczno – naukowa inicjatywa, dziêki której uczniowie doskonal± wiele wa¿nych umiejêtno¶ci. Warto wymieniæ: umiejêtno¶æ pracy w zespole, odpowiedzialno¶æ, wytrwa³o¶æ w realizacji teatralnych projektów. FeTA pomaga im tak¿e radziæ sobie ze stresem, uczy publicznego zabierania g³osu, prezencji. Jest ¶wietnym sposobem na przedmaturaln±, lekturow± powtórkê a przede wszystkim pozwala im odkrywaæ liczne talenty, które gdyby nie ten festiwal, na zawsze mog³yby pozostaæ ukryte…
FESTIWAL TWÓRCZO¦CI ARTYSTYCZNEJ „FeTA” w roku szk. 2015/2016
Naprawdê jaka jeste¶, nie wie nikt… tê wy¶piewan± przez Bogus³awa Meca prawdê o kobiecie, uczniowie XI LO w Krakowie sukcesywnie udowadniali w swoich wspania³ych wystêpach artystycznych. Poziom tegorocznego festiwalu by³ bardzo wysoki. Niezwyk³e scenariusze, oryginalne stroje i wybitne kreacje aktorskie pozostan± na d³ugo w naszej pamiêci.
FESTIWAL TWÓRCZO¦CI ARTYSTYCZNEJ „FeTA” w roku szk. 2014/2015
13 lutego odby³ siê Festiwal Twórczo¶ci Artystycznej FeTA. Tematem spektakli wystawionych na deskach Teatru Ludowego by³ romantyzm. M?odzie? przedstawi?a fragmenty dramatów romantycznych, ballady oraz sztuki oparte na w?asnych oryginalnych scenariuszach. Przegl±d teatralny bardzo spodoba³ siê widzom i wysoko zosta? oceniony przez jurorów. Nagrodê publiczno¶ci uzyska³o „Dziadostwo” klasy 1f, a Miriam graj±ca rolê Gu¶larki zdoby³a nagrodê dla najlepszej aktorki. Jury wyró?ni?o za aktorstwo równie? Natali? z klasy 2f, która wcieli?a si? w rol? Pani z ballady „Lilie”. Za najlepszego aktora zosta? uznany Kamil z klasy 2c graj?cy Mefistofelesa. Pierwsz? nagrod? za najlepszy spektakl jury przyzna?o „Faustowi” klasy 2c, drugie miejsce otrzyma? spektakl klasy 2f „Lilie” a trzecie miejsce ballada „Romantyczno??” w wykonaniu uczniów klasy 2d. Wyró?niono pantomim? klasy 1c „Walka z losem” za romantyczn? nastrojowo??, a za ?piew Martyn? z klasy 2g. Nagroda za najlepszy plakat zosta?a przyznana klasie 1b. Zdj?cia w galerii >>
FESTIWAL TWÓRCZO¦CI ARTYSTYCZNEJ „FeTA” w roku szk. 2013/2014
W tym roku FeTA przebiega?a pod has?em "Przenikanie si? ?wiata realnego i fantastycznego". Uczniowie si?gali do fragmentów ró?norodnych utworów literackich - ballad, dramatów, powie?ci, ba?ni. Tworzyli tak?e oryginalne scenariusze. Ka?de przedstawienie mia?o swój odr?bny pomys? inscenizacyjny. Prezentacja spektakli mia?a miejsce na profesjonalnej scenie Teatru Ludowego. T?umnie zgromadzona publiczno?? z?o?ona z dyrekcji, nauczycieli i uczniów ?ywo reagowa?a na dzia?ania sceniczne. Zdj?cia w galerii>> Jury: Prof. Miros?awa Bogacz, prof. Jolanta.Janik, Agnieszka Hyczkiewicz (kl. 2B), Weronika Micuda (kl. 3A), Eryk Lasota (kl.3A).
Wyniki: I miejsce: spektakl klasy 1D "Alicja w krainie czarów" II miejsce: spektakl klasy 2C "Sinobrody" III miejsce: spektakl klasy 1A "O?owiany ?o?nierzyk" Nagroda publiczno?ci: spektakl klasy 2E "W dzikim lesie" Najlepszy zespó? aktorski: klasa 2E Najlepsza aktorka: Klaudia Zaj?c kl. 2C Najlepszy aktor: Szymon Roma?ski kl. 1D Najlepsza oprawa sceniczna i najlepszy oryginalny scenariusz: klasa 2D Najlepsza wokalistka:  Martyna Doma?ska kl. 1G
FESTIWAL TWÓRCZO?CI ARTYSTYCZNEJ „FeTA” w roku szk. 2012/2013
Pierwszy dzie? wiosny przywitali?my w twórczej atmosferze. Kolejna ju? edycja Festiwalu Twórczo?ci Artystycznej zaowocowa?a odkryciem prawdziwych talentów, w?ród których na uwag? zas?uguj?: Ada Kocik (nagroda w kategorii fotografia), Sylwia Nagielska (praca plastyczna), Pawe? Pary? (twórczo?? literacka), Kamila Chuchmacz (?piew). Bez w?tpienia do wy?cigu o Oscara mogliby wystartowa? nagrodzeni przez jury - Magda Góra (najlepsza aktorka) i Szymon Marek (najlepszy aktor). Najwa?niejsza nagroda dnia - statuetka dla najlepszego spektaklu pow?drowa?a do klasy IE, która przygotowa?a i brawurowo odegra?a fragment komedii Ba?uckiego "Grube ryby". Równie wysoki poziom zaprezentowali laureaci drugiego i trzeciego miejsca - klasa II F i klasa IA w "Moralno?ci pani Dulskiej" oraz wyró?niona klasa II A w "Zem?cie II A" i klasa 2g za spektakl "Potyczki damsko-m?skie". Najbardziej oryginaln? dekoracj? szko?y przygotowali uczniowie klasy IIC. Nagrodzonym gratulujemy, a wszystkim uczniom dzi?kujemy za wspania??, twórcz? zabaw?.
FESTIWAL TWÓRCZO?CI ARTYSTYCZNEJ „FeTA” w roku szk. 2011/2012
21 marca - w Ogólnopolskim Dniu Talentów - odby? si? w naszej szkole Festiwal Twórczo?ci Artystycznej. W tym roku szkolnym klasy I i II wystawia?y fragmenty sztuk Szekspira. Festiwal by? okazj? zaprezentowania nie tylko umiej?tno?ci aktorskich, ale te? innych talentów: wokalnych, literackich, plastycznych… Najlepsze przedstawienie przygotowa?a klasa 2d, prezentuj?c w sposób przemy?lany i nowatorski sceny z kilku Szekspirowskich tragedii. Klasie uda?o si? przekonuj?co pokaza? ponadczasowo?? dramatów, odgrywaj?c je najpierw w dekoracjach i kostiumach z epoki, a nast?pnie teksty dramatopisarza aktorzy wyg?aszali w realiach wspó?czesnych, np. Romeo i Julia online - przed monitorami swoich laptopów. Wyró?niono równie? realizacje teatralne klas 2c i 2f. Jury doceni?o talent aktorski Dominika Jarno z klasy 2d oraz Moniki Wójcik z kl. 2f. W pozosta?ych kategoriach zostali wyró?nieni: ?piew - Sara Turbasa 1b Taniec – Edyta Nowak 1d, Katarzyna Piek?o 2b, Karina Chmiel 2a Rysunek – Agata Handzel 2f Fotografia – Katarzyna Szostak 3g Grafika komputerowa – ?ukasz Hajduk 1d Poezja – Pawe? Pary? 1a Najlepszy plakat - klasa 2f Najlepsze dekoracje – klasa 2a
FESTIWAL TWÓRCZO¦CI ARTYSTYCZNEJ „FeTA” w roku szk. 2010/2011
W pi?tek, 25.02 prze?ywali?my ogromne emocje zwi?zane z festiwalem artystycznym FETA 2011. M?odzie? wystawia?a fragmenty sztuk S?awomira Mro?ka. Obrady jury by?y niezwykle burzliwe ze wzgl?du na wyrównany i wysoki poziom wyst?pów. Najsprawiedliwiej by?oby przyzna? przynajmniej 4 pierwsze miejsca. Podobnie wyborowi najlepszego aktora towarzyszy?a nami?tna dyskusja, bo ka?dy z jurorów mia? po kilka swoich typów. By?y te? decyzje bezsporne, jak w przypadku obdarzonej poetyck? iskr? Agnieszki z 2a, porywaj?cej ?piewem Oli z 1g czy mistrzowsko ta?cz?cego Kamila z 1c. Ostateczny werdykt jury przedstawia si? nast?puj?co: I miejsce klasa If za spektakl „To tylko Edek” II miejsce klasa Id za spektakl „Emigranci” III miejsce klasa IIf za spektakl „Tango” Wyró?nienia: Klasa Ib – za gr?, wyraziste kostiumy i poczucie humoru ?wietnego zespo?u m?skiego Klasa Ic – za zaanga?owanie ca?ej klasy, dynamik? i ekspresj? Klasa IId – za walory humorystyczne Najlepszy aktor – Adrian 1d Najlepsza aktorka – Klaudia 1d Wyró?nienia za aktorstwo: Sylwia 2c, Alan 1b, Krzysztof 1e Najlepsza scenografia – klasa Ig do spektaklu „?pi?ca królewna” Mistrz ta?ca – Kamil Ic Talent muzyczny – Aleksandra Ig Najlepsza praca plastyczna – Agata If Najlepszy plakat-klasa If Najlepsze zdj?cia – Katarzyna IIg Talent literacki – Agnieszka IIa Gratulujemy zwyci?zcom! Dzi?kujemy organizatorom festiwalu, wszystkim uczestnicz?cym klasom i znakomitej publiczno?ci!
FESTIWAL TWÓRCZO¦CI ARTYSTYCZNEJ „FeTA” w roku szk. 2009/2010
I miejsce klasa Ic - sztuka teatralna ,, American Paj- zemsta gUrali" II miejsce klasa IIb - sztuka teatralna ,, Pokój Nauczycielski" III miejsce klasa Id - sztuka teatralna ,, Dzie? z ?ycia licealisty" Najlepsza aktorka: Sylwia S. klasa Ic Najlepszy aktor: Micha? K. klasa Id Wyró?nienie aktorskie: Kuba R. klasa Ic Najlepszy plakat: klasa Ie Najlepszy wystrój szko?y: klasa IIe
FESTIWAL TWÓRCZO¦CI ARTYSTYCZNEJ „FeTA” w roku szk. 2008/2009
I miejsce FeTA – kl. II d (pantomima – walka dobra ze z?em) II miejsce FeTA – kl. II e (kabaret) III miejsce FeTA – kl. II g (spektakl)
Indywidualno¶c ¿eñska – Izabela £abuda kl. II e
Wyró¿nienie: Justyna Musia? kl. II d
Indywidualno?c m?ska – Konrad Biela kl. I g
Wyró?nienie: Szymon Zab?ocki kl. II e Wyró?nienia w kategoriach: * ?piew – kl. II b (wi?kszo?c klasy) * Muzyka – Anna Krzeczek kl. II f (gra na tr?bce) oraz Dariusz Kucze?a kl. II b (organy) * Fotografia – Anna Czekaj i Karolina Ogonowska II c * Kulinaria – Mateusz Banach kl. I c (tort) * Dekoracja szko?y – kl. I d * Dekoracja sali – kl. I e * Najlepszy plakat – Joanna Dubiel kl. II d * Najbardziej wszechstronna klasa (najbardziej zaanga?owana w FeTA) – kl. I g Klasa II d i I g w nagrod? otrzyma?y dzie? wolny z przeznaczeniem na wycieczk? programow?.
Najlepszy spektakl: I miejsce kl. IId II miejsce kl. IIg III miejsce kl. Ie Najlepszy aktor: Dawid Faron kl. 2d Najlepsza aktorka : Anna S?owi?ska kl. 1e Nagroda specjalna: klasa IIa za przygotowanie internetowego portalu klasowego Wyró?nienia : Fotografia : Jan Kozi?ski kl. 1g – Ewelina Machaczka i Joanna Brud kl. 2i Kostiumy : kl 1c Muzyka : Katarzyna Marci?czyk kl. 1a Justyna Witek kl. 1a Dariusz Kucze?a kl. 1b Poezja: Dominik Witek kl. 2g Dekoracja sali : kl. 2i Indywidualno?c : Milena Piechnik kl. 2g Taniec : klasa 2b Zapraszamy do ogl?dni?cia zdj?c w galerii
Konfrontacje Teatralne
Edycja 2007
Zgodnie z tradycj? w tym roku równie? odby?y si? konfrontacje teartalne zorganizowane przez uczniów naszej szko?y. Mia?y one miejsce w Gimnazjum nr 46 na osiedlu Teatralnym. Swoje przedstawienia prezentowali uczniowie klas I i II. Edycj? 2007 wygra?a klasa Id przedstawieniem “Orfeusz i Eurydyka”. Edycja 2006 Dnia 7 kwietnia 2006 roku odby?y si? konfrontacje teartalne zorganizowane przez uczniów naszej szko?y. Mia?y one miejsce w gimnazjum nr 46 na osiedlu teatralnym.
WYNIKI:
miejsce - klasa IIc - “Pan Tadeusz XXI wieku”
II miejsce - klasa Id “Tristan i Izolda - Reaktywacja”
III miejsce - klasa Ib “?witezianka”
Dodatkowo klasa Ia zaprezentowa?a film pt. “Matriks”.
W pejza¿u wielu uroczysto¶ci szkolnych pojawi³a siê w tym roku nowa inicjatywa. Dnia 1.03.2018 r. – odby³ siê Wieczoru z nauk± w Jedenastce. Dziesiêæ dru¿yn rywalizowa³o ze sob± w przeró¿nych zadaniach - matematycznych, jêzykowych, biologicznych, chemicznych, polonistycznych, kulturalnych i typowo rozrywkowych. Emocji nie brakowa³o. Ka¿da z dru¿yn otrzyma³a nagrody. Organizatorem wydarzenia by³a prof. Paulina Robak.
26 02 2018 roku odby³ siê Koncert charytatywny na rzecz Ma³opolskiego Hospicjum dla dzieci w Krakowie. Inicjatywa ta mia³a na celu wspomóc najm³odszych podopiecznych. Nieocenione okaza³o siê wsparcie szczególnie uzdolnionych uczniów XILO oraz absolwentów. Na scenie wybrzmia³y doskonale znane utwory polskie jaki i zagraniczne. Akcja nie odby³aby siê, gdyby nie udzia³ wielu uczniów jedenastki oraz grona pedagogicznego.
Â
¦wiêto Szko³y - Dzieñ Wolno¶ci
Dzieñ Wolno¶ci – ¦wiêto kolorów - 23. 06. 2017 by³o wyj±tkowo, inaczej, kolorowo, festiwalowo:) -  Nasz Szkolny Festiwal Kolorów. Pod takim has³em po raz pierwszy odby³ siê szkolny dzieñ Wolno¶ci. Jedna z niepowtarzalnych okazji, by wyzwoliæ swoj± uczniowsk± energiê i rado¶æ ¿ycia, która kumuluje siê przez kilkana¶cie miesiêcy w roku szkolnym.
XI Liceum Ogólnokszta³c±ce od 2009 roku ¶wiêtuje Dzieñ Wolno¶ci. Co roku w czerwcu, nawi±zuj±c do historycznych wolnych wyborów z 1989 roku, organizowany jest festyn dla ca³ej spo³eczno¶ci szkolnej. Uczniowie przeprowadzaj± w tym dniu w³asne wybory do Samorz±du Uczniowskiego. Odbywaj± siê liczne imprezy o charakterze edukacyjnym, rozrywkowym oraz propaguj±ce zdrowy styl ¿ycia – wolno¶æ od na³ogów. Jest to te¿ dzieñ bez stresu. M³odzie¿ uczestniczy w konkursach, eksperymentach naukowych, pokazach, tañczy, ¶piewa karaoke po angielsku. Wybierana jest para najmilszych uczniów. swiêto Szko³y jest okazj± do organizacji niebanalnych lekcji historii – w formie spektakli teatralnych i rekonstrukcji bitew. Klasy prezentuj± swoje profile i osi±gniêcia, odbywa siê pokaz musztry. W Dniu Wolno¶ci propaguje siê czytanie - uwalnia ksi±¿ki w ramach akcji Bookcrossing.
gra ju¿ od 25 lat – to zaskakuj±ce, ale ta szlachetna inicjatywa jest zdecydowanie starsza od naszych uczniów. Mo¿e w³a¶nie dlatego, ¿e cieszy siê tak du¿ym zaufaniem spo³ecznym, m³odzi ludzie tak chêtnie anga¿uj± siê w tê akcjê. W tym roku imprezê poprowadzi³y: Weronika Go³dyn oraz Paulina Bogulewska. Licytacja wzbudzi³a wiele emocji i dziêki atrakcyjnym przedmiotom i hojnym licytatorom, uda³o siê pozyskaæ znacz±ce ¶rodki.